4 edycja akceleracji wystartowała - FastTrack 04

11 marca 2019
4 edycja akceleracji wystartowała - FastTrack 04

Wiosenna rekrutacja do programu akceleracyjnego była rekordową pod względem liczby zgłoszeń. Spośród 25 aplikacji wybraliśmy cztery, które rozpoczynają 3-miesięczną, intensywną pracę nad swoimi projektami. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

 

Najnowszą edycję akceleracji wystartowaliśmy tradycyjnym spotkaniem startupów z mentorami – Fast Trackiem. W jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, Tłusty Czwartek, swoje dotychczasowe sukcesy zaprezentowali uczestnicy kończącej się edycji – InPress oraz PROA Technology. Po nich przyszedł czas na poznanie naszych debiutantów – HireMe, GameR oraz Dogito (wspominając o czterech nowych startupach nie zapominamy oczywiście o Local Hero, którego założycielka nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu).

Podczas Fast Tracka, startupy przedstawiły swoje pomysły w 7-minutowym pitchu. Jak wygląda taki pitch? Prezentacje skupiały się przede wszystkim na wskazaniu głównego problemu, do którego odnosi się pomysł. Następnie startupy opisywały swoją propozycję rozwiązania tego problemu i grup docelowych, który dotyczy problem oraz jak planują na nim zarabiać. By maksymalnie skorzystać z obecności mentorów, prezentacje kończyły się sprecyzowaniem potrzeb, z którymi startupy przychodzą do programu. Każdą prezentację zamykaliśmy krótką sesją Q&A, która zawsze jest pierwszą konfrontacją pomysłu z realiami biznesu.

Po prezentacjach przenieśliśmy się na część networkingową oraz poczęstunek zwieńczony tradycyjnym pączkiem. Uczestnicy spotkania mieli okazję kontynuowania dyskusji zapoczątkowanej podczas części prezentacyjnej, a mentorzy przekazali w tym czasie pierwsze rady w kwestii prac nad projektami.

Spotkania z mentorami są jednymi z największych korzyści udziału w programie akceleracyjnym Kozminski Venture Lab. Uczestnicy zyskują możliwość poszerzenia grona kontaktów biznesowych, zauważenia początkowych niedoskonałości projektu oraz weryfikacji pierwszych hipotez, stawianych przez założycieli.

 

Dziękujemy mentorom za udział w wydarzeniu: Piotr Bralski, Bartosz Kondaszewski, Bogusław Kuropatnicki, Mateusz Stefański, Agnieszka Skala, Bartłomiej Bańkowski, Piotr Kaczmarek-Kurczak, Kamil Bąk, Mateusz Kloc, Piotr Charzewski, Małgorzata Bajór, Kamil Polak.


Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami na temat naszych programów i organizowanych przez nas wydarzeń? Zapisz się!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytanie związane z obszarem działań Kozminski Venture Lab, napisz do nas!
Napisz do nas
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości