Leothon

14 marca 2018
Leothon

W ciągu ponad 24 godzin 100 uczestników, 26 mentorów pracowało nad praktycznymi pomysłami na rozwój aplikacji goodie. W trakcie pierwszego biznesowego hackathonu Leothon zorganizowanego przez Kozminski Venture Lab i Bank Millennium.

O co w tym wszystkim chodzi?

Zadaniem wszystkich  uczestników wydarzenia było opracowanie praktycznych pomysłów na rozwój startupu Banku Millennium, czyli aplikacji goodie. Goodie to aplikacja, która skupia informacje o dostępnych zniżkach i promocjach w wybranych sklepach, galeriach.

Pierwsze miejsce udało się zająć zespołowi Goodiefellas (Paweł Łubiarz, Bartosz Galiński, Maciej Rybiński, Łukasz Wojtalewicz), których pomysłem było stworzenie programu lojalnościowego „Goodie Wallet”, który wykorzystuje elementy gamifikacji i odpowiada na potrzeby inteligentnych zakupów.

Drugie miejsce zajęli Kozminski Lions (Kamil Kubica, Oleksandr Marchuk, Piotr Przybylski, Karol Romańczyk), projekt tego zespołu zakłada uzależnienie poziomu rabatów od zaangażowania użytkowników aplikacji.

Trzecie miejsce zajął zespół Quantum Connections (Volodymyr Manoilo, Daniel Biletski), która wykorzystała w aplikacji mechanizm chatbota, czyli konwersacji przy użyciu języka naturalnego.

Poziom zaprezentowanych projektów był bardzo wysoki i wyrównany. Część pomysłów realnie nadaje się do wdrożenia jako odrębne projekty biznesowe. Obserwowanie na miejscu, jak w praktyce może przebiegać transfer pomysłów wypracowanych przez studentów do biznesu, było dla mnie fascynującym doświadczeniem- podsumował Ricardo Campos, CEO goodie.

W zmaganiach z zadaniami uczestników wspierali wykładowcy Akademii Leona Koźmińskiego, przedsiębiorcy, eksperci od rozwoju marketingu i biznesu oraz pracownicy Banku Millennium i goodie.

Do udziału w pierwszym biznesowym Leothonie zgłosiło się ponad 200 uczestników.

W tej edycji Leothonu postawiliśmy na poszukiwanie rozwiązań biznesowych, a nie tylko technologicznych. Uczestnikom daliśmy możliwość zrozumienia autentycznych biznesowych wyzwań, poszerzania swoich kompetencji i sprawdzenia się w roli menedżera – podsumowuje Jan Dąbrowski , prezes Kozmiński Venture Lab.

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne – 10 0000 złotych za pierwsze miejsce, 5000 zł za drugie oraz 3000 zł dla trzeciego nagrodzonego zespołu. Kolacja z Joao Bras Jorgem, CEO Banku Millennium oraz Ricardo Camposem, CEO goodie –  to dodatkowe bonusy zdobyte przez zwycięzców.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami na temat naszych programów i organizowanych przez nas wydarzeń? Zapisz się!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytanie związane z obszarem działań Kozminski Venture Lab, napisz do nas!
Napisz do nas
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości