Czy Akceleracja jest dla mnie?

13 lutego 2019
Czy Akceleracja jest dla mnie?
 

Kiedy nasz program może Ci pomóc najbardziej? Poniżej opisujemy trzy sytuacje w których nasz program przyniósł najlepsze rezultaty dotychczasowym uczestnikom.

1. Masz świetny pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć

Mnogość możliwości i pomysłów, które pojawiają się na początku działalności, jest jedną z głównych przyczyn, przez które wiele ciekawych projektów ostatecznie nie powstaje. Startujący przedsiębiorcy nie wiedzą czy lepiej pisać biznesplan, czy kupić domenę, czy znaleźć dewelopera.

Znasz to uczucie, że możesz tak dużo, że w końcu nic nie robisz? Pojawia się gdy np. wybór filmu na Netflixie zajmuje Ci więcej czasu niż jego obejrzenie i w końcu decydujesz nic nie obejrzeć. Podobnie bywa na początku budowania firmy.

Jak wtedy działamy? Nasza współpraca zaczyna się od wspólnego zdefiniowania projektu (co ma robić, kto jest odbiorcą). Następnie pomagamy przeprowadzić badanie rynku, konkurencji i odbiorców. Kończymy akcelerację na przygotowaniu pierwszej wersji produktu i testach. Razem ze swoim opiekunem na cotygodniowych spotkaniach projektujesz i uruchamiasz swój biznes.

Akcelerację kończysz z prototypem produktu i planem działania na następne miesiące.  

 2. Działasz chaotycznie i/lub zrywami

Często trafiają do nas przedsiębiorcy, którzy już uruchomili swój biznes, ale mają problem z systematycznym działaniem. Wielu jest przytłoczonych możliwościami. To prowadzi do rozpoczęcia różnych projektów i aktywności, które nigdy nie są kończone. W rezultacie nie wiadomo co pomaga, a co szkodzi rozwojowi biznesu.

W takiej sytuacji program skupia się na przeanalizowaniu aktualnego modelu biznesowego. Szukamy kluczowych aktywności dla powodzenia projektu i razem nadajemy im priorytety. Następnie co tydzień spotykasz się z opiekunem swojego projektu, gdzie analizujemy co się udało zrobić w zeszłym tygodniu i co trzeba zrobić w tym. Dzięki temu systematycznie rozwijasz swój biznes.

Program kończysz z nawykiem regularnej pracy nad biznesem i planem działania na następne tygodnie.

 

3. Utknąłeś z rozwojem startupu

Kiedy jeszcze pomaga program akceleracyjny? W sytuacjach, kiedy startup ma już pierwszych klientów, ale nie może zdobyć następnych. Czasami wynika to z trudności ze sprecyzowaniem grupy odbiorców, a czasami z niewłaściwego wyboru kanałów promocji. Dla przykładu: czy wiesz, że wiele typów biznesu nie potrzebuje konta na FB.

Wtedy nasza współpraca skupia się na zalezieniu i opisaniu tzw. early adopters Twojego produktu. Razem przeprowadzamy analizę dotychczasowych i potencjalnych klientów. Cel to stworzyć odpowiednio sprofilowaną kampanię marketingową i/lub sprzedażową. W takich projektach też intensywnie pracujesz z naszymi mentorami nad analizą różnych scenariuszy działań, które pozwolą Ci wyjść z impasu.

Program kończysz z działającą nową kampanią marketingową i/lub sprzedażową i planem dalszych działań.

 

Co teraz?

Widzisz siebie w którejś z powyższych sytuacji? Może znajdujesz się w jeszcze innym położeniu i potrzebujesz kompleksowego wsparcia? Jeśli tak, to zgłoś się do najbliższej edycji programu akceleracyjnego. Rejestracja trwa do 19 lutego.

Dalej nie jesteś pewien czy to program dla Ciebie Napisz do nas na joanna@kozminskihub.com i umów się na rozmowę lub wpadnij do nas do biura na uczelni (pokój A-127).

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami na temat naszych programów i organizowanych przez nas wydarzeń? Zapisz się!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytanie związane z obszarem działań Kozminski Venture Lab, napisz do nas!
Napisz do nas
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości