Fast Track No. 1: lessons learned

Martyna Cieślak
14 maja 2018
Fast Track No. 1: lessons learned

Jakiego rodzaju wsparcia oczekujesz od mentorów, zgłaszając się do programu akceleracyjnego? Na jakie działania przeznaczyłbyś dofinansowanie? Dlaczego to właśnie Tobie ma się udać?

 

Pierwsze warsztaty Fast Track w ramach Kozminski Venture Lab za nami. Startupy biorące udział w programie akceleracyjnym zaprezentowały przed mentorami swoje pomysły. Jeżeli Ty też masz startup lub pomysł na startup i chciałbyś zgłosić go w kolejnym etapie rekrutacji, proponujemy przyjrzeć się doświadczeniom naszego pierwszego Fast Track.

 

Startupy, zgłaszające się do programu, znajdują się na różnym poziomie biznesowego wtajemniczenia. Jedni mają pomysł, ale potrzebują wsparcia technologicznego, inni dysponują już wszystkimi narzędziami i poszukują kapitału na rozpoczęcie działalności, a są też tacy, którzy funkcjonują już na rynku, ale brakuje im środków i kontaktów umożliwiających dalszą ekspansję. Podobnie zróżnicowane są ich problemy. Może to być brak wsparcia biznesowego, nowe regulacje prawne wymagające profesjonalnej implementacji, czy też brak wiedzy o procesie zapewnienia bezpieczeństwa danych.

 

Na przedstawienie tych kwestii przedstawiciele startupów dysponowali zaledwie 2,5-minutowym pitchem. Konieczne jest więc dokładne przygotowanie się do prezentacji, aby mentor miał szansę zauważyć potencjał w Twoim pomyśle.

 

Krótki pitch otwiera drogę pytaniom od mentorów. Nie możesz dać się zaskoczyć którymkolwiek z nich. Musisz wiedzieć, czy takie pomysły, jak Twoje, już się pojawiały, a jeśli tak, to dlaczego im się nie udało. Trzeba znać rynek, w który wchodzisz, obecne i przyszłe trendy, jak również grupę docelową, jej charakterystykę i potrzeby. Musisz mieć koncepcję, w jaki sposób rozwinąć model biznesowy oraz znać profil swojego klienta. I w końcu najważniejsza rzecz – ile tak naprawdę potrzebujesz na rozwój? Pamiętaj, kwota musi być dobrze przemyślana i dostosowana do etapu, na jakim się znajdujesz.

 

Po prezentacji, w części warsztatowo-networkingowej, zyskujesz możliwość prywatnej dyskusji nad swoimi pomysłami z mentorami. Te indywidualne konsultacje mają przekonać mentora do Twojego startupu.

 

Mentorzy obecni na naszym Fast Track to najwięksi specjaliści w branży, reprezentujący Akademię Leona Koźmińskiego oraz takie firmy jak Samsung, PwC, Civitta, bValue.vc, Microsoft. Cechują się oni ogromną znajomością środowiska, a obecnym na Fast Track startupom doradzali w kwestii weryfikacji i rozwoju pomysłu, proponowali pomoc w kontaktach z klientami i potencjalnymi partnerami biznesowymi, a także dawali wskazówki co do zagwarantowania zgodności projektu z prawem. Sugerowali też, jak sprostać powstałym wraz z pomysłem wyzwaniom technologicznym. Obecność tak profesjonalnych i biegłych w swoich dziedzinach mentorów jest niezbędnym elementem rozwoju Twojego biznesu, a korzyść z ich udziału w projekcie jest nieoceniona. Udział w programie akceleracyjnym jest szansą na poszerzenie grona Twoich kontaktów biznesowych o największych profesjonalistów w kraju oraz współpracę z rutynowanymi doradcami, którzy poprowadzą Cię w procesie rozwoju i zapoznają świat z Twoim startupem.

 

Kolejna edycja programu akceleracyjnego niedługo rusza, więc warto już dziś zacząć przygotowania do złożenia wniosku.

 

Zapraszamy do współpracy! Będzie nam bardzo miło poznać Ciebie i Twój startup.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami na temat naszych programów i organizowanych przez nas wydarzeń? Zapisz się!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytanie związane z obszarem działań Kozminski Venture Lab, napisz do nas!
Napisz do nas
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości