Sztuczna inteligencja wspiera niewidomych i niedowidzących – podsumowanie „LEOthonu powered by ING and Google Cloud”

24 czerwca 2021
Sztuczna inteligencja wspiera niewidomych i niedowidzących – podsumowanie „LEOthonu powered by ING and Google Cloud”

LEOthon pod hasłem #AIwspieraniewidomych to technologiczno-biznesnowy hackathon zorganizowaliśmy dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego oraz pracowników i partnerów ING Banku Śląskiego.

 

 

W trakcie hackathonu zespoły zmierzyły się z ważnym społecznie wyzwaniem polegającym na wsparciu niewidomych oraz niedowidzących klientów, korzystających z usług bankowych. Kluczowym zadaniem było opracowanie innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji oraz modelach Machine Learning i Deep Learning, sposobach interakcji z użytkownikiem, weryfikacją możliwości prawnych oraz technologicznych banku.

 

Nad pracą uczestników czuwali eksperci w trakcie sesji mentorskich. Wśród nich byli eksperci specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, data science, user experience, a także osoba niewidoma, która przybliżyła uczestnikom wyzwania z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnością. Nie zabrakło również dodatkowych aktywności, jak rozciągający trening, czy wspólny zdalny lunch. W ostatniej części LEOthonu zespoły zaprezentowały swoje projekty przed Jury.

 

Zwycięzcami LEOthonu pod hasłem #AI wspiera niewidomych zostały następujące projekty:

 

I miejsce: innowacyjne rozwiązanie Robbi. Pomysł za pomocą sztucznej inteligencji takiej jak programowanie neurolingwistyczne (NLP), Machine Learning (ML) i Deep Learning (DL) umożliwia za pomocą głosu zarządzanie przelewami i nadchodzącymi płatnościami, inwestycjami, giełdą, zmianą limitów, zarządzaniem kartami, czy płatności BLIK.

 

II miejsce: ING Vision, rozwiązanie które, dzięki technologiom: Google Maps Api, Google Vision Api, Google Text-to-speech Api, Google Speech-to-text Api, Google OCR, wirtualni agenci Google oraz andcard.io. umożliwi obsługę bankomatów za pomocą aplikacji w telefonie, odczytanie dokumentów bankowych za pomocą skanu oraz odczytanie danych na kartach kredytowych takich jak nr CSV. 

 

III miejsce (ex aequo): JEEP, czyli rozwiązanie składające się z dwóch głównych komponentów, których priorytetem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w efektywnym korzystaniu z aplikacji Moje ING. Pomysł wykorzystuje najnowocześniejsze techniki sztucznej inteligencji, takie jak BERT przy użyciu Google Auto ML i Google Speech-to-text, która pozwala na bezproblemową obsługę bez użycia rąk. Cały proces polega na rozmowie z wirtualnym asystentem i podejmowanie działań w ramach aplikacji, które użytkownicy są w stanie wykonać.

 

III miejsce (ex aequo): FaceING, czyli funkcja aplikacji bankowej, dzięki której niewidome osoby mogą wypłacać pieniądze z bankomatu. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i Machine Learning odbywa się to w bezpieczny sposób bez lęku oraz potrzeby pomocy ze strony osób trzecich. 

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami na temat naszych programów i organizowanych przez nas wydarzeń? Zapisz się!

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytanie związane z obszarem działań Kozminski Venture Lab, napisz do nas!
Napisz do nas
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości